Önismeret, motiváció, vállalkozás, fókusz.

Önismeret, motiváció, vállalkozás, fókusz.

A vállalkozásokról.......

Csak úgy, futtában :)

2017. június 20. - Czégé Zoltán

vallalkozo.jpg

Minden cég egy gondolatból születik, és a szenvedély kelti életre. Olyan kitartás, amit még soha sem éreztél. Azon akadályok folyamatos leküzdése, amelyek összeesküdnek arra, hogy a lehetetlent lehetetlenné tegyék. Az elképzelhetetlent elképzelhetetlenné. A nehezet nem nehézzé, hanem szörnyen nehézzé. Magyarul az ember lényegesen több lehetőséget kap a kudarcra, mint a sikerre.

Három dolgot lehet megszervezni: az időt, a teret és a munkát. Az embereket nem lehet, csak az általuk végzett munkát.Minden olyan kísérlet, melynek során az embereket és nem a munkájukat akarjuk megszervezni, pontosan az ellenkezőjét fogja eredményezni, mint ami a szervezés célja. Rend helyett káosz, könnyebbség helyett nehezítés, hatékonyság helyett unalom, rugalmasság helyett bürokrácia, tér helyett bezártság. A hozzáértően végrehajtott szervezés mindig megkönnyebbüléssel jár, ügyetlenül végrehajtva ellenállást kelt.

Beszélünk üzletszerű működésről? Persze. De senki sem látott olyan vállalkozást, ami üzletszerűen tenné a dolgát.

A siker egyik tényezője a folyamatos tanulás: felismerni az új tanulságokat és újfajta gondolkodásmódokat alkalmazni.

Egy vállalkozásnak lelkiismerete van. És ez küldetés.
Olyan világot teremteni, ahol az emberek jelen vannak, becsületesek, nyitottak és tele vannak élettel.
Olyan világot teremteni, ahol az emberek tudatos döntéseket hoznak jó lelkiismerettel.

Ébresztő, mert ez alvás közben nem megy! Mert mindent be kell vetnünk, amink csak van!

És most. 

Jó reggelt mindenkinek így a nyári Napforduló környékén.

Kommunikációtok margójára

Lelki állóképesség-újratöltve (re-loaded)

harc_egyedul.jpg

Ha erős akarsz lenni, akkor tanuld meg hogyan kell egyedül harcolni.

Ez lehet mottó is, de ne vegyétek komolyan. Csak egy kicsit. Mert véresen komoly. A "zajos hét" FB üzenetem lavinát indított. Nagyon jót szórakozok, mindenki hozza a formáját, de valamire itt reagálok. Pécs és Üröm generálta.

Köszönöm hogy ezeket írtátok. De ha az erőről kérdeztek akkor nézzetek a képre. Az erő tulajdonképpen állóképesség, stresszkezelés, "mind game". Nem cinizmus, nem lekezelés, hanem józan ész. Csak sokaknak nincsen. Mert hülyéből van elég.

Szóval:

  1. A pozitív belső energia megtalálása és fenntartása: Tanuld meg szabályozni hangulataidat!
  2. Beállítottság: Az érzelmek követik a gondolatokat. Ösztönösen. Ezt megtanulni vezérelni maga a művészet.
  3. Motiváció: Szándék és szenvedély. És - ÖNMOTIVÁCIÓ! Ha nem találod meg, akkor gond van. Figyelj magadra!
  4. Vizualizálás: Eredményként azt kapod, amit lelki szemeiddel látsz. Hihetetlen, de nagyon működik!
  5. Testedzés: A jobb fizikai erőnlét nagyobb lelki állóképességet jelent. Mozogj naponta egy órát legalább!
  6. Táplálkozás: Hatással van testi és szellemi teljesítményedre. Tudd, hogy mit mikor és miért eszel.
  7. Légzésszabályozás: Érzelemirányítás! Érdekes módon ez a "szar almás" óra (Iwatch) rendszeresen rákényszerít. 
  8. Humor: A vidámság ereje. Nevess bátran, magadon is. Egyébként legszebb öröm a "káröröm, mert érdek nélküli", ahogy egy tanítóm szokta mondani. :)
  9. Teljesítmény-szertartás: Azaz találd meg a kerékvágást, ahogy aktív pozitív állapotba szoktál kerülni. És csináld.
  10. Problémamegoldás és alkotókészség: az elemekre bontás áttörést jelent.
  11. Stressz: És annak kezelése. Kőkemény téma. Nem is megyek bele.

Szóval a belső erő beállítottság, hangulat és önismeret kérdése. Ha tudod kezelni akkor jó úton vagy. Az meg, hogy ki mit mond rád az legyen számodra indifferens (az ő dolga). 

Művészeti ág még a stressz, a fájdalom és kétségbeesés, a bánat, a depresszió meg mittudomén mi hatásainak eliminálása, közömbösítése. Nehogy félreértsetek, de nem minden hatás fontos (rinyafaktor, önsajnálat, depresszió). Mert Te csinálod magadnak, mássz ki belőle. Ha egyedül nem megy, akkor kérj segítséget attól, akiben megbízol.

Ha vannak álmaid, akkor szegezd rájuk szemeidet, le ne vedd róluk, küzdj le minden akadályt és harcolj.

"Az öreg halász és a tenger" is erről mesél. És a becsületesség, a kitartás, a céltudatosság, az eltökéltség felvértez elég erővel. Ez az az ÚT, amelyen járni kell. Mert vagy saját álmaidat valósítod meg, vagy éhbérért (lelki) fogsz valaki álmának megvalósításán dolgozni. Kicsit profánul és szarkasztikusan mondva, átvitt értelemben: Jobb dicső harcban meghalni, mint remegve várni a kivégzésed. És az tud élni, aki mer meghalni. 

Ha soraim valakiben ambivalens érzelmeket keltettek, ha nem tetszik neki akkor kérem értse meg nincs szándékomban, nem is volt ilyet indukálni. Én így gondolom. 

Isten ments hogy tanításnak értsétek! Nem az! Csak szeretnélek gondolkodásra késztetni. Én is azt teszem, futok, járom a hegyeket, mert eközben tudom a 11 pont engem érintő tréfáit átgondolni. Ez ülve, a gép előtt k.ra nem menne. És a FB oldalamon látni, hogy egyre többet futok és járok a hegyekbe. Imádom!

A marketing negyedik törvény az érzetek törvénye

A marketing nem termékek, hanem az érzetek csatája

sense.jpg

     Sokan azt hiszik, hogy a marketing a termékek csatája. Úgy gondolják, hogy hosszú távon a jobb termék fog nyerni. A marketingesek felmérnek, számolnak és kimutatják, hogy az ő termékük jobb, és az végül győzni fog.

Mindez merő illúzió!

Nincs objektív realitás, nincs a "legjobb termék". Minden, ami a marketing világában létezik nem más, mint érzet, benyomás, vélemény, ami a potenciális vevők koponyájában él. Az érzet a realitás. Minden más illúzió. Minden igazság viszonylagos. Viszonylagos az egyes emberek gondolkodását illetően. Ha azt mondod "Igazam van, a másik pedig téved" evvel csupán azt fejezed ki, hogy képes vagy valamit másképpen, esetleg jobban, mélyebben felfogni, mint a másik. Igazság és érzet összeolvadhat gondolkodásukban, nem hagyva helyet a kettő megkülönböztetésére. Ezt nem könnyű belátni. Az emberek, hogy képesek legyenek megbírkózni azzal az ijesztő realitással, hogy egyedül vannak a világmindenségben, kivetítik önmagukat a külső világba. A világ külső megnyilatkozási valóságosabbank tűnnek számukra, mint saját gondolkozásuk termékei. Pl. valakinek a véleményét hallgatod, akkor hamar megtudod milyen újságot olvas, adót néz, hallgat, honnan szerzi információit.

Az egyetlen realitás, amiben az embere tökéletesen biztos lehet, az a saját érzete. Az az övé. Az Ő dóga (népiesen dolga).

A marketing legnagyobb hibája az a feltételezés, hogy a valóságban termékcsaták dúlnak. A marketingesek hőse a termék, a siker vagy kudarc a termék tulajdonságaitól függ. Pedig mi a szemünkkel nézünk a világra. agyunkban képeket alkotunk, kapcsolunk kifejezésekhez. És ez a döntő. Mondok példákat: orosz-vodka, olasz-cipő, gönci-barack (pálinka), szatmári-szilva (pálinka, már hogy szórakozzak kicsit), Levi's-farmer, norvég-pulóver, medve-Erdély, motor- Harley Davidson. Mi lenne ha a Harley kocsit kezdene gyártani? Semmi, belebuknának, mert a Harley az motor és nem autó. Tegnap némi bor mellett éreztem ezt, hogy nem ternékről van szó, hanem érzetről. Nem érzelgősségről, hanem érzetről, hogy amit átadsz az érzet, élmény, és nem termék. És ennek a maketingnek erről kell szólnia.

Az ember azt hiszi el, amit el akar hinni. Azt a dolgot (ízt, látványt, brandet stb.) találod jónak, amelyiket jónak akarod találni.

A csatát az is nehezíti, hogy a vevők gyakran másodkézből jövő érzetek alapján döntenek. Ez a "mindenki tudja" elv. Hiszel ennek? Talán nem. Igaz ez? Talán. De kit érdekel? 

Ez az önmarketingben mókás: Hogy Te mit tartasz rólam, az a Te realitásod, a Te érzeted, a Te igazságod. Nem objektív. És ugyanaz igaz vica versa is. Hogy én mit tartok Rólad az az én realitásom, érzékelésem és igazságom. Ez se objektív. Tehát interperszonális kapcsolatban nem emberek hanem eltérő érzetek, realitások csatáznak egymással. De ez már egy másik téma.

süti beállítások módosítása