Önismeret, motiváció, vállalkozás, fókusz.

Önismeret, motiváció, vállalkozás, fókusz.

Lelki állóképesség - Tornádó hétfőn reggel

Az embert el lehet pusztítani, de legyőzni nem lehet soha.

2017. február 20. - Czégé Zoltán

patriots_2.png

 

A New England Patriots NFL csapata nyerte idén a a Super Bowlt, drámai örülmények között. Körnöm rágva, hideglelősen, vacogva néztem még a döntő ismétlését is, ha nézem az élő adást az tuti infarktus. A kép kicsit elárul az érzelmekből. Igen, ez már mind game, azaz észjáték. 

És miért észjáték? Azért, mert kell a kőkemény fizikum, a helyes startégia és taktika, gondolkodás. Amit mi, néha öntudatlanul de naponta lejátszunk. És néha nyersz, néha vesztesz. Mert itt jönnek be azok az infók, amelyek itt a blogon olvashatóak. Olvasod? Tetszik? Lájkolod? Tetszik (lájkolom) hogy olvasod. Valamit bevallok: én alkalmazom is. Mert muszály. Miért muszály? Mert ez az élet, Babolcsai néni! Ezért kell a négy ősi mantrát  komolyan venni.

Mert segít. Mert nem felejtem el, hogy egy tárgyalóasztalnál valaki azt kb. egy éve a szemembe mondta, hogy mindent  rosszul csinálok, de ő tudja a tutit, és segít mert Őbenne van a megoldás kulcsa.  Ilyenkor mit csinálsz? Engedd el...................  a mantrákon túl is.

Osztán miért? És most leírom, Dale Carnegie-t idézve:

"Ne ítélj, ne bírálj, ne panaszkodj."
"Mosolyogj"
"Tiszteld mások véleményét. Soha senkinek ne mondd, hogy téved."
"Őszintén törekedj a másik szemszögéből nézni a dolgokat."

Most leírok valamit, amit Te olvasó, véss nagyon az eszedbe: Soha ne tégy egy konfliktust személyessé! 

Ez azt jelenti, hogy konfliktus esetén vonatkoztass el a másik személytől. Ez brutálisan nehéz, tudom. A konfliktus tárgyát nézd. A TÁRGYÁT NÉZD!  Mi a tárgya a konfliktusnak?  Találd ki, oldd meg. Nem könnyű. És köszönd meg, ha a másik is hasonlóan reagál, nem támad meg, mert megértette a motivációkat, és a kimondott szavakat, a történéseket átgondolva a tárgyra koncentrál, és oldja a helyzet feszültségét.

 Aztán meg móka ezt ugyanúgy alkalmaznod pár órával később, amikor a dühtől szikrázik a szemed, legszívesebben elásnád akivel beszélsz, hogy megmaradsz a konfliktus tárgyánál, azt kívülről szemlélve. 

Tehát lelki állóképesség négy tudatállapoti területe:

  • Passzív pozitív
  • Passzív negatív
  • Aktív pozitív
  • Aktív negatív


A szikrázó düh esetén: Aktív Pozitív (Az azonnali Aktív Negatív azonnali átmódosítás Aktív Pozitívvá)

Mindenki mindig eme négy állapot egyikéban van. És azért érdemes egy konfliktus tárgyára koncentrálni, mert eme állapotok befolyásolják az illető viselkedését, cselekvését és kommunikációját, amit fel kell ismerni hogy helyesen dönts. Mert ha valaki Aktív Negatívban betámad akkor Aktív Pozitívban elnézést kérhet. Tehát ha felismered eme tudatállapotokat akkor "józanabbul" dönthetsz, mérlegelve a dolgokat. Stratégiai szempontból nézve inkább veszíts el egy csatát ha a háborút még megnyerheted.

Elérkeztünk a kemény munkához. A továbbiakban mélyre süllyedünk eme négy tudatállapot értelmezésébe, példáiba,   alkalmazásába.

És a  Patriots irányítója, Tom Brady a magasba emeli a trófeát............


patriots_3.jpg

Ezt kívánom Neked is!

A bejegyzés trackback címe:

https://cgzoli.blog.hu/api/trackback/id/tr9512273915

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása