Önismeret, motiváció, vállalkozás, fókusz.

Önismeret, motiváció, vállalkozás, fókusz.

Lelki állóképesség - válság esetén

Nem az a bátor, aki adja, hanem aki állja!

2017. február 24. - Czégé Zoltán

nem_az_a_bator.jpg

Válság esetén

     Az első rossz megoldás: Feladod

     A sportban ez azt jelenti, bedobod a törülközőt. Csinálod a dolgokat, de nem igazán adsz bele mindent. Ambivalens érzés uralkodik benned, és nem tudsz teljes lélekkel rajta lenni a dolgon. Energiaszinted passzív pozitívban marad. Amokor így közelítesz egy helyzethez, valójában az egódat (és a hiúságodat) védelmezed. Ezt gondolod magadban: "Ha valóban akarnám, meg tudnám csinálni". Mivel nem igazán próbálkozol, a sikertelenség nem vet árnyékot a tehetségedre és jártasságodra. Ám jó, ha egy dolgot tudsz: az olyan erőfeszítések, melyeket csak fél szívvel végez az ember, arra jók, hogy elfogadható mentségeket szolgáltassanak, de teljes biztonsággal garantálják a kudarcot.

     Az ilyen kudarc elkerülésének két módja van. Az első: az odaadás, az elkötelezettség, teljes erőbedobás. Vagy ne vágj bele olyan dolgokba, mely iránt nem érzel elkötelezettséget. A második: Ne félj a kudarctól! A kudarc része az árnak, amit a sikerért fizetned kell, és vannak kudarcok, melyek egyszerűen elkerülhetetlenek.

    A második rossz megoldás: kiborulsz.

     Ez a "válságkezelés" másik szokásos módja. Valami felbosszant, és tombolni kezdesz. Átmész aktív negatívba: a csendesen fortyogó düh állapotából lávát okádó dührohamba. Ez csupán a másik módja, hogy ne vállald a konstruktív cselekvést, és beérd azzal, hogy dühöd tárgyát hibáztatod. Vagy valakit. Ennek a magatartásnak vannak változatai: Kritizálsz, cinikus vagy, vádaskodsz. Hogy megmutasd a világnak milyen gyalázatos hangulatban vagy. Mindez egy-egy formája annak, hogy bedobod a törülközőt, ahogyan inkább visszahúzódsz, mintsem vállald a kihívásokat.

     A harmadik rossz megoldás: Összeszoruló torok, fuldokló érzés.

     Az összeszoruló torok - félelem. A félelem, hogy nem birkózol meg a feladattal. Ez szintén az aktív negatív egyik formája, amelyet gyakran gyors szívverés, az izmok feszülése, ziháló légzés kísér. Ilyenkor nem a feladatra, hanem a kudarcra koncentrálsz.

     Bárki kerülhet ilyen állapotba. Ez olyan mély biológiai program, hogy nem lehet törölni, belénk van maródva. Nem számít, mennyire vagy képes uralkodni magadon, a torokszorítás akkor is leselkedik rád. Ez nem jelenti, hogy semmit sem tehetsz. Ugyanis minél hozzáértőbben közlekedsz a belső energiaállapotaid között, annál ritkábban lesz úrrá rajtad. Ha mégis fellép, az rövid lesz.

     A visszavonulás nem szünteti meg a torokszorítást.

     A torokszorító félelem is jobb, mint bedobni a törülközőt. Ha összeszorul a torkod az azt jelenti, hogy még benne vagy. Még harcolsz. Még fontos számodra, hogy mi történik. Még kész vagy kockáztatni.

    Az első lépés azért, hogy kizárd a visszalépést. ha jártasságot szereztél hogyan emeld át magad egy magasabb belső energiaállapotba, le tudod küzdeni a torokszorító félelmet, még mielőtt hátrányosan befolyásolná a teljesítményedet.

Összefoglalva

Feladod: A probléma láttán úgy döntesz, hogy nem vetsz be energiát, nem kötelezed el magad a cselekvés mellett (mentséget keresel, hogy miért nem próbálkozol). Alacsony energia.

Feldühödsz: A probléma láttán hagyod, hogy energiáid negatív erővé váljanak (haragként, elkeseredésként, tombolásként nyilatkozzanak meg). Negatív energia: düh.

Összeszorul a torkod: A probléma láttán idegessé válsz, hatalmába kerít a félelem. (Ez már komoly haladás......). Negatív energia: félelem.

Vállalod a kihívást: Ez a kulcsa a lelki állóképességnek! A probléma láttán bőségesen vetsz be pozitív energiákat. Megszereted a problémákat, mert lehetőséget nyújtanak, hogy megoldd őket. Összpontosított aktív és pozitív energia.

A bejegyzés trackback címe:

https://cgzoli.blog.hu/api/trackback/id/tr3312285809

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása